לצערנו, ישנם לא מעט מקרים של פיטורי נשים בהריון, בגלל ההריון.
חשוב לציין כי זוהי עבירה על החוק. חוק עבודת נשים אוסר לפטר נשים בהריון או נשים שנמצאות בחופשת לידה. לכן, אישה שפוטרה מעבודתה בעקבות הריונה ובהיעדר היתר מתאים מהממונה על חוק עבודת נשים, צריכה לבחון את האפשרות להגיש תלונה ליחידת האכיפה של משרד הכלכלה. יחידה זו עשויה להטיל על המעסיק קנסות כספיים.
בלא מעט מקרים, הליך של פיטורי נשים בהריון גורם לאותן נשים להרגיש פגועות וחסרות  ביטחון, כך שבסופו של דבר, הן נשארות  בביתן ולא מחפשות עבודה חדשה. מדובר בתופעה רווחת שיש לעקור אותה מהשורש.

האם ניתן להגיש תביעה נגד מעסיק בעקבות פיטורי עובדת בהריון?

אכן. מדובר בפיטורין שבוצעו שלא כדין בעקבות אפליה. לכן, עובדת שפוטרה מעבודה במהלך ההיריון יכולה להגיש תביעה נגד המעסיקה בבית הדין לעבודה ולדרוש פיצוי כספי.
במהלך התביעה, העובדת רשאית  לדרוש את השכר שהייתה צפויה לקבל במידה והייתה ממשיכה להיות מועסקת במקום העבודה. דרישת השכר תקפה החל מיום שבו היא פוטרה ועד כ-3 חודשים לאחר שתסיים את חופשת הלידה.
במצבים שבהם הפיטורים עדיין לא נכנסו לתוקף, העובדת רשאית לעתור במטרה לקבל צו מניעה או צו שיורה על ביטול הפיטורים כדי להחזירה לעבודתה.

מהו החוק בכל הנוגע להליך של פיטורי אישה בהריון בעלת ותק שנמוך משישה חודשי עבודה?

בין אם מדובר בעובדת זמנית, ארעית או קבועה, על העובדת להיות בעלת וותק של לפחות 6 חודשים במקום העבודה. חשוב לציין כי במצב בו המעסיק הוא קבלן כוח אדם המעסיק  אישה בהריון (לפחות 6 חודשים), אם המעסיק בוחר ליידע את העובדת במהלך הריונה כי היא צפויה להיות בהפסקת העסקה באופן זמני, הדבר ייחשב כפיטורים לכל דבר ועניין.
לאחר פיטוריה של האישה, חשוב לבדוק אם מדובר באפליה פסולה. כלומר, שהאישה פוטרה במהלך הריונה אך ורק בגלל עצם היותה בהריון. כלומר, אין מדובר בפיטורים בעקבות תפקוד לקוי או חוסר יעילות מצידה וכדומה.

אילו הגנות קיימות עבור נשים בהריון לפי סעיף 9 לחוק עבודת נשים?

סעיף 9 לחוק עבודת נשים כולל כמה עובדות בכל הנוגע לסיטואציה שבה מתבצעים פיטורים של נשים בהריון, להלן כמה מהן:

  1. אין לפטר עובדת בהריון כלל

החוק קובע את הכלל הקובע כי ישנו איסור על פיטורי עובדת בהריון. כך שמעביד לא יפטר עובדת בהריון, אלא אם יש לו היתר מיוחד שהתקבל על ידי משרד התעשייה והמסחר.

  1. אישור פיטורי עובדת בהריון תלוי בשר התמ”ת

שר התמ”ת אחראי לאשר פיטורים של נשים בהריון והוא אינו ממהר לאשר פיטורים מסוג זה כאשר יתברר לו שמדובר בפיטורים שנערכים בעקבות הריונה של העובדת ולא מתוך שיקולים מקצועיים.

עם מי ניתן להתייעץ בכל הנוגע למצב של פיטורי אישה בהריון?

אם את עובדת  שחוותה פיטורים במהלך הריון, יתכן ואת יכולה לקבל פיצויים על כך תוך הגשת תביעה לבית הדין לענייני עבודה. ניתן לפנות לעו”ד שמתמחה בדיני עבודה, כדי לבדוק מהן הזכויות שמגיעות לך והאם ניתן להגיש תביעה בנושא.

איך אפשר לדעת שבחרתם בעו”ד מומלץ?

בכל מקרה שבו יש צורך בסיוע משפטי על ידי עו”ד, יש לבדוק שמדובר בעו”ד מומלץ ובעל מוניטין. הדבר נכון גם למצב בו מתבצעים פיטורי אישה בהריון.

משרד עו”ד רון זהבי ועו”ד ענת זהבי עוסק בדיני עבודה למעלה מ- 25 שנה, ייצג לאורך השנים בהצלחה רבה עובדות רבות שפוטרו בשל הריונן, כמו גם מעסיקים מהגדולים במשק שנאלצו להתגונן בבית הדין לעבודה מפני תביעות סרק של עובדות שפוטרו בשל סיבות מוצדקות, ולא עקב ההריון.

משרד עו”ד רון זהבי ועו”ד ענת זהבי מומחה בדיני עבודה, משך השנים זכה להערכה רבה ומוניטין רב, המשרד מעניק יצוג משפטי והגנה על מעסיקים מפני תביעות של נשים בהריון, ויצוג עובדות בהריון מול מעסיקים. המשרד חרט על דגלו תפיסת עולם של שירות אישי ונגיש ללקוחותיו, תוך מתן מענה מקצועי, בהיר, מהיר ויעיל.

המשרד קיים כבר למעלה מ- 25  שנים, ומוביל בתחומי עיסוקו. מאז הקמת המשרד, אנחנו מטפלים במרץ רב בקהל רחב ומגוון של לקוחות. בין לקוחותינו חברות גדולות מהשורה הראשונה בישראל, כולל רשתות קמעונאות גדולות, רשתות מזון מהיר, חברות קבלן, חברות היי טק ולקוחות פרטיים.